13 libri di autori maltesi Hai bisogno di leggere

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

7. X’Seta ‘Ġralu Лил Kevin Cacciattolo ?, марка Vella
Добитник е на првото издание на натпреварот Abbozz за нови, свежи пишување. Совршен за сите оние кои живееле на своето детство во осумдесеттите години.

8. Е-Sriep Reġgħu Saru Velenużi, Алекс Вела Гера
Оваа книга ја предизвика огромна мешаница кога е објавен, делумно и заради неговата парцела се врти околу фиктивни заговор за атентат врз премиерот Дом Mintoff, делумно за озлогласеност на авторот со експлицитни, прилично графички секс сцени.

бебе со читање
9. QED Nistenniek Nieżla Макс-Xita, Пјер Ј Mejlak
Дефинирањето книга на деценија – Mejlak овде покажува колку Малтешки литература може да биде најсовремена, космополитски и забава.

10. Gramma, Leanne Ellul
Една неодамнешна прилог на канонот, Gramma стана најбрзо продаваниот Наслов фантастика минатата година – тоа е високо-обвинети интерпретација на живеење со анорексија. Gramma е инспириран од лични искуства на Лин и носи од реалноста на болката на оние кои страдаат од нарушувања во исхраната.

11. Луси Min ?, Лара Calleja
Ова деби роман скрши евиденција на продажбата на ноќта книга-потпишувањето. приказна фантастика е впечатлива акорд со младите урбани читателите, кои се идентификуваат со главниот лик во книгата. Луси е девојка “која не знае ништо”. Таа немаше поим како да се одржи банер во знак на протест на животната средина; таа никогаш не видел гол маж; таа имаше серија на безнадежност датуми и потоа таа се сретна со Џорџ.

Шерлок читање
12. Во името на принцот, Лиам Gauci
Со Во името на принцот, Лиам Gauci зацврсти својата улога како најдинамичните млад историчар на Малта, и предметот – малтешки corsairs во текот на годините на цел – се совпаѓа со заразни ентузијазмот на неговиот пристап. Зајакната со истражувања од нотарски архив, Gauci подароци corsairing како бизнис – ни повеќе ни помалку – тоа во голема мера беше воден од страна на шарени, космополитски низа на карактери кои беа навистина само надвор да заработи брзи пари.

13. Две, Теодор Рељиќ
Елизабет, на годишно нејзиниот летен одмор во Малта со нејзиното семејство, страда од срцев удар и се лизга во кома. Без знаци на закрепнување на хоризонтот, својот млад син Вилијам е изгубена. Но, мајка на Вилијам остави нешто зад себе. Приказни таа ќе му каже, за едно младо момче по име Вермилион, кој живеел меѓу два рида во далечна земја.

Бонус: Undertow
Undertow е волшебна колекција на приказни на мигранти и Малтешки луѓе за нивното искуство на патување, и изградба на чувство на дома. Приказните следат различни патувања луѓе се, и континуитет меѓу идејата за “татковина” и овој живот. започна книгата четврток 16 јуни.

читање Gif
Сакате да ја добиете оваа згодна магацинот на неверојатни романи? Раководител на повеќе на нашата Фејсбук пост и да ни кажете што Малтешки книга е вашиот фаворит, и може да се победи на овие убави Sette Libri за Sette giugno од Мерлин издавачи!
Статијата е надграден за да го поправите наслов “Fil-Mergħat tal-Impossibbli”.

13 Books By Maltese Authors You Need To Read This Summer

———–

13 Books By Malta Mpanoratra Mila Tohin’ny Summer

Summer fotsiny manodidina an-jorony ary afaka manokana fotoana farany mitsilailay amoron-dranomasina amin’ny lava zava-pisotro, ary ny boky tsara. Raha tadiavinao zavatra kely akaiky kokoa noho Mordor an-trano, dia mety te-hijery tsara ireo 13 mahagaga anaram-boninahitra amin’ny alalan’ny Maltais mpanoratra.

Noho ny namana ao amin’ny Merlin Mpitory tsara tarehy isika niisa 7 ireo boky mba hanome ho any iray tsara vintana mpandresy, ka vakio eo ny mahita ny fomba mety ho anao!

Harley Quinn Reading
1. Dak Li L-lejl iħallik tgħid, Pierre J. Mejlak
Amin’ny maha iray amin’ireo ihany no boky ho roa Malta ve no nahazo ny loka ho an’ny literatiora EU, dia izao no tsy maintsy-mamaky ho tia ny ankehitriny tantara noforonina.

2. Inona no nitranga in Brussels fitehenan-tanana in Brussels, Ġużè Stagno
Title na dia teo aza, izany no mahazatra Stagno in Maltais, dia mahatsikaiky sy nanampy maka ny quintessential Nosy Malta nahita ny tenany tao an-drenivohitra ny Vondrona Eoropeana. Izany koa dia manasongadina izay mety ho toe-javatra eo amin’ny firaisana ara-nofo lava indrindra Maltais boky sy gazety amin’ny teny sy Ny fisiana ara-5.000.

3. Kulħadd ħalla isem warajh, Clare Azzopardi
Mety tsara indrindra ny mpanoratra ny taranaka, izany no tsara indrindra Azzopardi amin’ny azy. Kulħadd ħalla isem warajh manaraka ny tantaran’ny vehivavy sivy hay hadinoina endri-tsoratra.

4. Sqaq L-Infern, Simon Bartolo sy Loranne Vella
Sqaq L-Infern dia ara-teknika ny ankizy ny boky, fa be mpamaky ny olon-dehibe ary mety Malta crossover boky voalohany, ity boky ity sy ny roa sequels nitondra boky sy gazety Fantasy ho Maltais, hanorotoro varotra rehetra firaketana an-toerana ao amin’ny dingana.

Spongebob Reading
5. Il-Ħajja Sigrieta i Nana Tan-Ġenoveffa, Trevor Zahra
Malta ny raunchiest sy malaza indrindra i Nana – Olon-dehibe ity tantara ihany dia tsy maintsy-Vakio. A mihomehy iray minitra.

6. Fil-Mergħat tal-Impossibbli, John Bonello
Steve Ebejer dia tsy ny eo ho eo ny dia lavitra. Ny dia tsy voafehy ny fahefana, izay midika hoe afaka mahita ny tenany ninonoanao avy amin’ny ankehitriny sy natsipy any an-kafa ny fotoana sy ny toerana na oviana na fotoana. Ary isaky ny ananany hamonjy izao tontolo izao. Noho izany dia tsy mahaliana anao ho afaka miandry ny hahazo ny tanana ny tohiny Jien Wieħed Minnhom

7. X’Seta ‘Ġralu Lil Kevin Cacciattolo ?, Mark Vella
Mpandresy ny fanontana voalohany amin’ny fifaninanana ho an’ny vaovao Abbozz soratra vaovao. Tonga lafatra fa izay rehetra niaina ny fahazazany amin’ny eighties.

8.-Sriep Reġgħu Saru Velenużi, Alex Vella Gera
Ity boky ity dia niteraka tabataba be rehefa navoaka, amin’ny ampahany noho ny tetika mihodinkodina manodidina ny Namorona tetika hamono ny Praiminisitra Dom Mintoff, amin’ny ampahany noho ny laza ny mpanoratra amin’ny mazava, sary tsara tarehy sehatra firaisana ara-nofo.

Baby Reading
9. Qed Nistenniek Nieżla Max-Xita, Pierre J. Mejlak
Ny famaritana ny folo taona bokin’ny – Mejlak eto dia mampiseho ny fomba mety ho vita an-tsoratra Maltais manapaka sisin’ny, cosmopolitan sy ny mahafinaritra.

10. Gramma, Lalao Ellul
Vao haingana koa ny kanôna, Gramma lasa haingana indrindra-mivarotra noforonina anaram-boninahitra tamin’ny taon-dasa – dia tena-voampanga fandikana amin’ny fiainana miaraka anorexie. Gramma aingam-panahy avy amin’ny Lalao manokana ny traikefa sy mamoaka ny tena zava-misy ny fanaintainana ireo ny fijaliana tsy mihinana ara-dalàna.

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.

http://xzh.i3geek.com