Fine del mondo tornado di fuoco in California sono

Maar nie een van hierdie voorspellings het gekom om so ver te slaag, ten spyte van Pastoor Begley se byna daagliks waarskuwings oor die apokalips.

Die Bybel self ondersteun nie hierdie tipe van doem profesie, soos Jesus gesê het in Mattheus 24: “Maar oor daardie dag en dié uur weet niemand nie, ook nie die engele in die hemel of die Seun nie, maar net die Vader.”

https://www.express.co.uk/news/weird/1323940/End-of-the-world-proof-Jesus-Christ-return-fire-tornadoes-California-Bible-prophecy

——————————————–

Fundi i botës: tornadot zjarrit në Kaliforni janë shenjë e kthimit të Jezusit, pretendimet predikues
FREAK moti, tërmetet dhe tornadot zjarri në Kaliforni janë të gjitha shenja të përfundimit të ardhshëm të botës, një evangjelist i krishterë ka pohuar çuditërisht.

Paralajmërimet zjarri Tornado janë lëshuar në pjesë të Kalifornisë në një veprim që ka shqetësuar teoricienët e konspiracionit të krishterë. Mes zjarret ndezur dhe një Vala e të nxehtit, banorët e Kalifornisë veriore tashmë duhet të merren me gusts të erës ushqen kolona e zjarrit tjerrje. Gjithashtu i njohur si firenadoes, predikues për fundin e botës janë vënë mbi fenomenet, interpretuar atë si një shenjë të ogure të këqija që do të vijnë.

trending
spote Alien Hunter dy ‘kokat’ në Mars dhe pretendimet NASA ka foto jashtëtokësorët dëshmi janë reale
spote Alien Hunter dy ‘kokat’ në Mars dhe pretendimet NASA ka foto jashtëtokësorët dëshmi janë reale
Nostradamus 2020 parashikimet: Lufta, Trump fajësimit dhe dete rritje në Vitin e Ri
Nostradamus 2020 parashikimet: Lufta, Trump fajësimit dhe dete rritje në Vitin e Ri
Fundi i botës: Uragani Laura është një shenjë biblik i fundin e kohës, paralajmëron TV evangjelist
Fundi i botës: Uragani Laura është një shenjë biblik i fundin e kohës, paralajmëron TV evangjelist
Sipas Paul Begley, një ungjilltar TV nga West Lafayette në Indiana, SHBA, tornadot janë një nga shumë shenja që janë parathënë nga Bibla.

Pastor Begley pret ardhjen e Apokalipsi në disa kanale SHBA dhe në internet dhe ka thënë pasuesit e tij për të përmblidhem profeci të ndahen.

Ai tha: “Më lejoni të them diçka të drejtë tani, diçka biblike po ndodh me shenjat e Ardhjes së Dytë të Krishtit.

“Shiko, kjo është aq e rrallë. Tornadot zjarrit në Kaliforni.

Lexo më shumë: Fundi i botës: Izraeli marrëveshje paqeje është një “i madh Bibla profeci moment ‘

Fundi i botës: Fire tornado dhe Biblën e Shenjtë
Fundi i botës: një predikuesi ka pretenduar tornadot zjarri janë një shenjë e fundi i botës (Image: Images)
Fundi i botës: Fire tornado në Kaliforni

Fundi i botës: tornadot Fire shpesh shfaqet në Kaliforni (Image: Images)
LEXO MË SHUMË

Një mbishkrim 2,700-vjeçar në Jeruzalem dëshmon Bibla është e drejtë
“Kjo është e drejtë, tornadot zjarri në Kaliforni dhe bolts rrufe janë goditur në Kaliforni nga San Francisko, duke krijuar tetë zjarreve.

“Bolts Pra, ju keni marrë rrufe goditur tokën, duke shkaktuar zjarret, dhe pastaj zjarret janë tjerrje off tornadot e zjarrit.”

Megjithatë, firenadoes ose whirls zjarri shpesh ndodhin në natyrë.

Sipas Weather Shërbimi Kombëtar (NWS) zyra në Reno, ata janë një “fenomen ekstrem motit që ndodhin me rotacion kolona e zjarrit.”


Artikuj që kanë lidhje

Fundi i botës: shikoni për këto shenjat e ardhjes së Antikrishtit

Lajmi i Biblës: Dëshmi e Jona dhe gjeti balenë në Jerusalem
Diçka biblik po ndodh me shenjat e Ardhjes së Dytë të Krishtit

Paul Begley, Vjen Apokalipsi

Por Pastor Begley beson se këto ngjarje janë biblike dhe të ketë përparësi në Bibël.

Profeti Elija, për shembull, është marrë në qiell në një shakullinë zjarrtë.

2 Kings 2:11 thuhet: “Ndërsa ata ishin duke ecur së bashku dhe duke biseduar së bashku, papritmas një qerre e zjarrtë me kuaj të zjarrtë u shfaq dhe ndau dy prej tyre, dhe Elia u ngjit në qiell në një shakullinë.

“Si Eliseu shikuar, ai bërtiti:” O ati im, o ati im, qerre dhe kalorësit e Izraelit! ”

Mos e humbisni …
Fundi i botës: Preacher paralajmëron squfur dhe zjarr [Raporti]
Çfarë Bibla tha se duhet të ndodhë para fundit të botës [Intervistë]
Zbulimi i “provave që dëshmon historinë e Biblës ka ndodhur” [ANALIZA]

Fundi i botës: Paul Begley

Fundi i botës: Paul Begley ka thënë Jezu Krishti do të kthehet shpejt (Image: PAUL Begley)
Fundi i botës: Fire tornado gjatë lëndë e djegshme

Fundi i botës: Fire Tornado paralajmërimet janë lëshuar në Kaliforni (Image: Images)
LEXO MË SHUMË

Fundi i kërkesës botërore: Jerusalem tempullin treta përmbush profecitë e Biblës
Pastor Begley është një nga shumë ungjilltarët njohura që lidhin ngjarjet modern-ditore në profecitë biblike.

Ai e ka lidhur më parë eklipset Blood hëna në fund të profecive ditë.

Ai ka sugjeruar edhe Maya parashikoi se bota do të më 21 dhjetor, 2020.

Ai tha: “Kjo është ajo që po ndodh: të motit të çuditshme, kushtet ekstreme të motit, monsoons, Tornadot, tornadot që janë bërë prej zjarri, të shtëna armësh kumbues, protestave, luftëra dhe për ushtime luftërash, dhe merret paqes.

Artikuj që kanë lidhje

Fundi i botës: Kur do të ndodhë Rrëmbimi? Çfarë thotë Bibla?

Fundi i botës: Pretendimet predikues ‘po jetojmë në ditët e fundit ”
“E gjithë kjo na çon në Ardhjen e Dytë të Jezu Krishtit, dhe Rrëmbimi i kishës.

“Dhe njerëzit nuk janë të gatshëm për atë që është gati për të marrë vendin. Ne jemi duke jetuar në ditët e fundit.”

Por asnjë nga këto parashikimet kanë ardhur për të kaluar deri tani, pavarësisht paralajmërimeve pothuajse të përditshme Pastor Begley është në lidhje me apokalipsin.

Vetë Bibla nuk e mbështet këtë lloj pesimist profetizimit, siç tha Jezusi tek Mateu 24: “Sa për atë ditë dhe atë orë, askush nuk e di, as engjëjt në qiell, as Biri, por vetëm Ati.”

https://www.express.co.uk/news/weird/1323940/End-of-the-world-proof-Jesus-Christ-return-fire-tornadoes-California-Bible-prophecy

——————————————–

የዓለም ፍጻሜ: ካሊፎርኒያ ውስጥ የእሳት አውሎ ኢየሱስ ተመልሶ ምልክት ነው, የይገባኛል ጥያቄዎች ሰባኪ
በካሊፎርኒያ ውስጥ የአየር, የመሬት መንቀጥቀጥ እና የእሳት አውሎ ንፋስ እንዳመለጠ ዓለም የሚመጣው ፍጻሜ ሁሉ ምልክቶች ናቸው, አንድ ክርስቲያን ወንጌላዊ bizarrely ዳርገዋል.

የእሳት አውሎ ማስጠንቀቂያዎች ክርስቲያን ሴራ theorists የተጨነቀ መሆኑን በአንድ እንቅስቃሴ ውስጥ በካሊፎርኒያ ክፍሎች ውስጥ የተሰጠ ቆይተዋል. ገሠጻቸው ሰደድ እና በለጠ የበራልን, በሰሜን ካሊፎርኒያ ነዋሪዎች አሁን ነፋስ ርብሽብሽ እሳት ዓምዶች የተፈተለው እስከ እደበድብ መወጣት አለባቸው. በተጨማሪም firenadoes በመባል የሚታወቀው, የምፅአት ሰባኪዎች ይመጣ ዘንድ የከፋ በገድ አንድ ምልክት አድርጎ በመተርጎም, በ ክስተቶች ላይ latched አድርገዋል.

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate. Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.