SVILUPPARE PUNTI CHIAVE DI FORZAUna volta che hai

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

Tri má Charm
Prečo sa Tad prísť s tromi skupinami predstáv? Prečo nie štyri alebo päť alebo šesť?

Vzhľadom k tomu, že je šikovný. Vie, že moc “tri.” Psychológovia zistili, že keď sa snažíte presvedčiť niekoho, tri tvrdenia sú presvedčivé, dva sú často nestačí, ale štyri sú príliš veľa. Odborní Suzanne B. Shu a Kurt A. Carlson povedzme “Ďalšie požiadavky sú lepší až do štvrtého nároku, kedy [poslucháči] zobraziť všetky nároky s nedôverou.” Vedci nazývajú tento účinok, “kúzlo tri,” a podozrenie, že má niečo spoločné s tým, koľko priemerný človek zvládne v krátkodobej pamäti. [22]

Samozrejme, veľké komunikátory vždy vedieť o kúzlo tri; To je dôvod, prečo sa často prítomné tri nápady, tri hlavné body, alebo tri nálezy na podporu nárok. Lincoln hovoril o “vládu ľudu, ľuďom a pre ľud.” Francúzi hovoria o “slobode, rovnosti a bratstva.” Caesar hovoril: “Prišiel som, videl som, dobyl som.” (Poznámka sme práve ti dal tri príklady.)

“Nikto nemôže pamätať viac ako tri body.”

philip Crosby

Príbehy, piesne a vtipy sú plné trojiciach ( “Traja chlapci chodiť do baru …”). Prírodovedec Diane Ackerman sa odráža na tento vzor: “Sme tak v láske s modelmi, ktoré sme posadnutý vytvoriť naše vlastné, často v Trojka, ako je ráno, na obed a večer; Macbeth je tri podivné sestry; Tri mudrci; pripraviť sa, pozor, štart; sonáta je trojdielna forma; džin je poskytnutie tri želania; malý, stredný a veľký; ABC; Zlatovláska a tri medvede; tri malé prasiatka; a tak ďalej. Tri sa zdá byť naším vzorom výberu. “[23]

Nezabudnite, že sme si povedali, vaša prezentácia sa skladá z troch častí; intro, telo a záver. Takže teraz máte tri kľúčové body v tele na podporu vášho účel. Teraz sa rozhodnúť, čo s cieľom dať do.

Triple S Vzorec
Ako by ste mali prezentovať svoje body?

Vieme, že ľudia si pamätajú prvé a posledné veci, ktoré budete počuť. Oni tiež pamätať opakované informácie. Princíp je jednoduchý: Urob si svoj bod prvý a posledný opakovanie pomôže ľuďom porozumieť a pamätať si ho.

Všetci vieme, že pamäť je deravá, že by sme pamätať len čriepky toho, čo počujeme, a že veľa z toho, čo si myslíme, že by sme pamätať, je zlé. Psychológovia hovoria, “Od vnímania pamäti existuje viac príležitostí pre informácie, ktoré majú byť nesprávne kódovaný” [24] -v Inými slovami, diváci jednoducho nebude to dopadnúť dobre, ak si znížiť späť na ich možnostiach, aby vás zle.

To znamená hovoriť prvé, čo chcete, aby ľudia pamätať, a opakoval to posledné. To dáva Kľúčové body dôraz. Tiež by ste mali spomaliť a hovoriť zreteľne, keď doručiť kľúčové body. Podľa CUNY profesor a odborník na digitálne komunikácie Cathy Davidson: “Keď predstavíme produkt na začiatku obchodnej aj keď doručiť pointa na konci vaše dikcie je oveľa pomalší a vaše slová sú starostlivo e-nun-ci -a-Ted. “[25]

Je nutné uviesť každý kľúčový bod, podporovať ju, a zhrnúť. Hovoríme, že formula Triple S.

Ktorý z týchto dvoch príkladov je zrozumiteľnejšie?

Príklad 1:
“V zipsy a švy sú umiestnené na zvýšenie priepustnosti faktor asi 2 litrov na štvorcový meter za sekundu. Naviac je oblek je mierne poddimenzovaný, pretože meranie sily sú citlivé na veľkosť obleku a robiť rozdiel asi 7 percent aerodynamického odporu, pretože to naznačuje, šmykľavka. By poddimenzovaniu môžeme zvýšiť priepustnosť najmenej 2 litre a možno aj viac. Ale skutočný prielom je štruktúrovaný, jamkami-pletené sharkskin štruktúra. Pod elektrónovým mikroskopom v aerodynamickom tuneli sa objaví táto štruktúra na to, aby asi 7 litrov dodatočného priepustnosti nad zostupovej priebehu 250 metrov. ”

Príklad 2:
“Oblek je navrhnutý tak, aby bol o 11 litrov viac ako u iných priepustných oblekov na trhu. Tu je návod, ako sa rozkladá:

“Dostaneme 7 litrov z našej prelomovým dizajnom použitím textúrou, jamkami-pletené žraločej kože, ktoré sme preukázali s použitím elektrónového mikroskopu v aerodynamickom tuneli simulujúcej zostupovej kurz 250 metrov.

“Dostávame sa ďalšie 2 litre mierne poddimenzovaniu oblek, ktorý tiež znižuje o 7 percent aerodynamického odporu.

“A dostaneme ďalšie 2 litre na meter štvorcový za sekundu prepracovať zipsy a švy.

“To pridáva až 11 viac litrov priepustnosti než akékoľvek iné farby.”

 

Čo ste si všimnúť, že je rozdiel medzi týmito dvoma verziami?

Ktorý z nich je zrozumiteľnejšie? Prečo?

K čomu slúži sumarizuje?

Hoci detaily sú veľmi technické, väčšina z nás môže nasledovať príklad 2 oveľa lepšie ako v príklade 1. Kľúčovým bodom je vpredu ( “dostanete 11 viac litrov vzduchu s naším obleku”); potom po troch položkách podporných dát, zhrnutie veta spája lúk na obale.

Upozornenie na strane 71, ako Tad používa nástroj Plánovač rozvíjať tento kľúčový bod.

Princípom tu je jednoduchý: Opakovanie bod uľahčuje pamätať. Opakovaním vám upevniť do ich mozgov novej nahliadnutie, ďalej len “aha!” moment, ktorý posúva paradigma. Profesionálne Persuaders sú si dobre vedomí tejto zásady; ako hovorí Malcolm Gladwell, “Vedieť, čo Nike a Coca-Cola rozumejte, že ak môžu, aby ich značky všadeprítomný, pokiaľ môžu omietka je na billboardoch, na displejoch produktov vnútri obchodov s potravinami, na pohodlie, výlohy, na bokoch budovy na tričká a šiltovky, na kapôt a striech pretekárskych automobilov, v farebných spreadov v časopisoch dospievajúceho, môžu robiť ich posolstvo nemožno ignorovať. Tajomstvo nie je podvod, ale opakovanie, nie rafinovaný pradenie, ale prostý rozprávanie. “[26]

Vaším cieľom je, aby sa vaša správa nie je možné ignorovať, aby sa zapojili a znova osloviť mozgy svojich poslucháčov. Urobíte to tým, že povie, podporovať, a sumarizuje každý kľúčový bod.

Môžete použiť tento vzorec Triple S mnohých komunikačných situáciách, a to nielen vo formálnej prezentácii. Použite ju, keď vám váš šéf spýta, keď ste reagovať na stretnutie, keď ste na telefóne s klientom. Tento vzorec pomáha poslucháčom porozumieť a pamätať si svoje body.

V Amita svojej prezentácii, povedala svojim kupca by nikdy mať viac či menej zásob, než by potreboval. Prišla s tromi bodmi na podporu tohto tvrdenia, a používal Formula Triple S naplánovať tie body. (Pozrite sa, ako sú kľúčové body Amita je vypukol v ilustráciu, ktorá začína pod.)

Amita rozpráva presvedčivý príbeh o tom, ako jej spoločnosti sa líši od typického výrobcu, namiesto spôsobuje problémy svojich zákazníkov ako “ostatné” áno, ona je ich riešenie. A teraz má tri silné podporné body.

Ako sa o vašu prezentáciu? Môžete použiť nástroj Plánovač prísť so silnými podpornými bodmi? Mohli by ste dať ich do Formule Triple S, ako to urobila Amita?

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.