SVILUPPARE PUNTI CHIAVE DI FORZAUna volta che hai

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

Tabii ki, büyük iletişimcileri daima üç cazibesi hakkında tanıyoruz; genellikle mevcut üç fikirler, üç ana nokta veya üç bulgular bir iddiayı destekleyici yüzden. Atatürk “halk tarafından, halk hükümeti ve insanlar için.” Söz etti Fransız söz “özgürlük, eşitlik ve kardeşlik.” Sezar “Ben testere, ben fethetti geldi” dedi. (Uyarı biz sadece sana üç örnekler verdi.)

“Hiç kimse üç puan daha hatırlıyorum.”

-Philip Crosby

Hikayeler, şarkılar ve espriler üçlü ( “Üç çocuklar … bir bara girer”) doludur. Natüralist Diane Ackerman bu desen üzerinde yansıtır: “Biz takıntılı böyle sabah, öğlen ve gece gibi üçlü oyunlara, genellikle, kendi oluşturduğunuz desenleri ile aşık konum; Macbeth’in üç garip kız kardeş; Üç bilge; Hazır, set, go; bir sonat üç parçalı form; cin üç dilek verilmesi ediyor; küçük, orta ve büyük; ABC’si; Yaramaz üç ay; üç küçük Domuz; ve bunun gibi. Üç seçim bizim desen gibi görünüyor.”[23]

biz sunu üç bölümden olduğunu söylediğimi hatırlayın; intro, gövde ve sonuç. Şimdi, kendi amacını desteklemek üzere vücutta üç önemli nokta var. Şimdi bunları koymak için hangi sırayla karar verirler.

Paket S Formül
Nasıl puanlarınızı sunmalıdır?

Biz insanlar duymak ilk ve son şeyler hatırlıyorum biliyoruz. Onlar da tekrarlanan bilgileri hatırlamak. prensibi basittir: İlk olarak ifade edin ve son tekrarlama insanlar hatırlamasına yardımcı ve onu anlayacaktır.

Bellek biz duyduklarınız sadece ufak tefek hatırlamak ve biz hatırlamak düşündüğümüz şeylerin çoğu yanlış olduğunu o, sızdıran olduğunu hepimiz biliyoruz. Psikologlar “bilgileri hatalı kodlanmış olması için birden fırsat vardır algı itibaren belleğe” derler [24] -başka bir deyişle, seyirci sadece sizi yanlış anlamaktır Fırsatları üzerinde kesinti sağ sürece bunu almazsınız.

araçlar insanların hatırlamak-ve son olarak tekrar istediklerinizi ilk not verdi. Bu anahtar noktaları önem verir. Eğer anahtar noktaları teslim olduğunda da açıkça yavaşlatmak ve konuşmalısınız. Eğer ticari başında ürününü tanıtmak ve ne zaman sonunda yumruk çizgisinde teslim olduğunda dijital iletişim Cathy Davidson CUNY profesörü ve uzman göre,”senin diksiyon çok daha yavaş olduğunu ve sözlerin özenle e-ce-le olan -a-ted “. [25]

Sen, her anahtar noktayı ifade bunu destekleyecek ve bunu özetlemek gerekir. Biz Üçlü S Formula deriz.

Bu iki örnekte hangisi anlamak kolaydır?

Örnek 1:
“Fermuarlar ve dikişler kare saniyede metre başına yaklaşık 2 litre tarafından geçirgenlik faktörü yükseltmek için yerleştirilir. Kuvvet ölçümleri takım boyutuna duyarlıdır ve aerodinamik sürükleme 7 hakkında yüzde bir fark yaratmak için bu slayt gösterir Ek olarak, takım elbise hafifçe cılız edilir. undersizing derken en az 2 litre ve belki de daha fazla tarafından geçirgenliği artırabilir. Ama asıl atılım bir dokulu, çukurlu örülmüş sharkskin yapıdır. rüzgar tünelinde bir elektronik mikroskop altında, bu yapı, 250 metrelik bir kayma boyunca ilave geçirgenliği yaklaşık 7 litre sağlamak için görüntülenir.”

Örnek 2:
“Takım piyasadaki diğer takım elbise daha geçirgen 11 litre yaklaşık olarak tasarlanmıştır. o yıkar şekli şöyledir:

“Bizim atılım tasarımdan 7 litre, bir 250 metrelik süzülme kursu simüle bir rüzgar tünelinde bir elektron mikroskobu kullanılarak ispat çukurlu örülmüş sharkskin, dokulu kullanarak olsun.

“Biz biraz da aerodinamik sürükleme 7 yaklaşık yüzde keser takım, undersizing tarafından 2 daha litre olsun.

“Ve biz metre başına 2 daha litre fermuarlar ve dikişler yeniden tasarlayarak kare saniyede olsun.

“Bu başka bir takımdan daha geçirgenliği 11 daha litreye kadar ekler.”

 

Bunu iki sürüm arasındaki farklı nedir fark ettiniz?

Hangisi daha anlaşılabilir? Neden?

özetleme ne işe yarar?

ayrıntılar oldukça teknik olmasına rağmen, çoğumuz Örnek 2 çok daha iyi anahtar nokta önden çıkageldi Örnek 1 den takip edebilirsiniz ( “Bizim takım ile havanın 11 daha litre olsun”); Sonra destekleyen üç veri öğeleri sonra, özet cümle paketi üzerinde yay bağlar.

Sayfanın Tad bu önemli noktanın geliştirmek için planlayıcısı aracı nasıl kullandığını 71 Bildirimi.

ilkesinin burada basit: Bir noktanın tekrarlanmasına hatırlamak kolaylaştırır. tekrarı aracılığıyla beyinleri yeni anlayış, içine çimento “aha!” Bir paradigma kaydırır an. Profesyonel İkna bu ilkenin farkındayız; onlar her yerde eğer kendi markalarını yapabilir eğer onlar reklam panolarında sıva onları can, marketler içindeki ürün ekranlarda, bir dükkan pencerelerde, binaların tarafta: Malcolm Gladwell söylediği gibi, “Nike ve Coca-Cola anlaşılması anlayın , genç renkli spreadlerdeki tişörtler ve beyzbol kapaklar, davlumbaz ve yarış arabaları çatılarda, dergilerin-onlar görmezden verdikleri mesaj imkansız hale getirebilir. gizli aldatma ama tekrarlama değil, sanatsal iplik ama düz konuşma değildir.”[26]

Amacınız, göz ardı etmek mesajınız imkansız hale getirmek için irtibat kurabilir, dinleyicilerin beyinlerini yeniden etkileşime etmektir. Sen belirterek destekleyen ve her anahtar noktayı özetleyen bunu.

Sen sadece resmi bir sunumda, birçok iletişim durumlarında bu Triple S Formula kullanabilirsiniz. Patronun size bir müşteri ile telefonda olduğunuzda, bir toplantıda yanıt veriyoruz bir soru sorduğunda kullanın. formülü dinleyici hatırlamak ve puanlarınızı anlamamıza yardımcı olur.

Amita adlı sunumda, o onlar gerekenden daha fazla veya daha az envantere sahip asla onun alıcılar söyledi. O iddiayı desteklemek için üç puan ile geldi ve bu noktaları planlamak Üçlü S Formula kullandı. (Amita en önemli noktalar aşağıdaki başlar şekilde patlak nasıl bakınız.)

Amita onu şirket farklıdır tipik gelen üretici-yerine “diğerleri” olarak onun müşterileri için neden sorunlar nasıl, onları çözme olduğu bir inandırıcı bir hikaye anlatıyor. Ve şimdi o üç güçlü destek noktaları vardır.

Nasıl sunumunuz hakkında? Eğer güçlü destek noktaları ile gelip planlayıcısı aracı kullanmak olabilir mi? Amita yaptığı gibi siz de onları Üçlü S Formula içine koyabilir misin?

———

Güýçli esasy pursatlary ösdürmek
Siz özüňiziň habar beriş öňünde tutulýar etdik soň, nyşana hemişe diňleýjiler bilimlerini we hereket geçmek üçin bolmak bilen, öz gurbanlyk et we patates kesgitlemek üçin ýagdaýdadygyny maksadynyň işlenilip,, tomaşaçylary düşünmek.

“Men muňa näme diýip?” Diýip Eger-de bir gurbanlyk planlaşdyrýarsyňyz bolsa her wagt gowy bir sorag bolýar. Siziň bu garaýşyňyz uly ýokary derejede habary, paýyna uly pikiri bolup biler, emma hakykatda näme pikir edýärsiňiz?

sununuzun jeminden mazmuny işläp üçin iň gowy ýoly, ony beıni ybaratdyr. Eger-de göz öňünde töwereginde mazmun geldi we bir zat bar şonuň üçin eýýäm olar etmägiňizi Sizden talap edip soraglar, şeýle hem, olar bilmek üçin barada pikirlenmek tomaşaçylary analiz kän zat öwrendim, ýatdan çykarmaň. Indi biziň edil şu ony almak we guramaçylykly almak gerek.

ornaşdyrmak, beden we netije: netijeli gurbanlyk üç bölümi bar. Biz ilkinji iň esasy ynandyryjy utuk almak üçin beden bilen başlaýar. Bu onda gaty güýçli ornaşdyrmak we netije döretmek üçin bize ýol görkezer.

Bu ýerde görüň käbir beıni usuly:

daşary siziň Baştutanynyň ähli pikirlerini almak post-, onuň bir keyboard üstünde daşary dokunun ýa-da akylly-bolsun, siziň üçin iň amatly diýip siziň Wizual ulanyň.

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.