SVILUPPARE PUNTI CHIAVE DI FORZAUna volta che hai

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

Vi povas uzi ĉi Triple S Formulo en multaj komunikado situacioj, ne nur en formala prezento. Uzu ĝin kiam via estro demandas ion al vi, kiam vi respondas en kunveno, kiam vi estas sur la telefono kun kliento. La formulo helpas vian aŭskultantoj memori kaj kompreni vian punktoj.

En Amita prezento, ŝi diris al ŝi aĉetantoj ili neniam havas pli malpli inventaro ol ili bezonis. Ŝi venis kun tri punktoj por subteni tiun aserton kaj uzis la Triple S Formulo por plani eksteren tiuj punktoj. (Vidu kiel Amita la ŝlosilaj punktoj estas rompitaj en la ilustrado kiu komencas sube.)

Amita diras al oni konvinki historion de kiel ŝia entrepreno diferencas de la tipa Fabrikejo-anstataŭ kaŭzante problemojn por ŝi klientoj kiel la “aliaj” fari, ŝi estas solvi ilin. Kaj nun ŝi havas tri fortaj apogante punktoj.

Kion pri via prezento? Ĉu vi povas uzi la planificador ilo por elpensi fortaj apogante punktoj? Ĉu vi povas meti ilin en la Triple S Formulo, kiel Amita faris?

———

Arendada tugevaid VÕTMEPUNKTI
Kui olete planeeritud sõnum, arenenud oma eesmärk ja mõista publiku olete võimeline kindlaks määrama liha ja kartulit esitluse, kus teie eesmärk alati suunata teadmisi ja käitumist oma publikule.

“Mida ma öelda?” See on alati hea küsimus, kui te plaanite esitlus. Teil võib olla väga tipptasemel sõnum meeles, suur idee jagada, kuid mida sa tegelikult öelda?

Parim viis arendada sisu keha oma esitlus on ajurünnaku ta. Pea meeles, et sul on juba palju õppinud analüüsides publik, mõelda, mida nad peavad teadma, samuti küsimusi nad võivad küsida, nii et teil on palju sisu loksutades umbes meelt. Nüüd me lihtsalt peame selle välja ja saada see korraldatud.

On kolm osa tõhus esitlus: kehtestamine, keha ja järeldust. Alustame keha saada meie kõige võti mõjuvad punktid kõigepealt. See on siis suunata meil luua väga võimas sissejuhatus ja järeldus.

Siin on mõned ajurünnakud meetodeid proovida:

Saad kõik mõtted peast aasta järgsete selle puuduta see läbi klaviatuuri, või kasutada oma pöidlad nutitelefoni-iganes on kõige mugavam teile.

Rääkige nii kiiresti kui võimalik ja salvestada oma häält, siis transkribeerida see.

Tulla nii palju ideid kui võimalik, nii kiiresti kui võimalik.

Ärge kohtunik oma ideid. Just salvestada neid kui nad tulevad. Kui olete mures öeldes loll asju, võite lõpuks öelda midagi.

Oletagem arutame keegi, kes arvab, et sa oled maha baasi, ja sul on kuuskümmend sekundit kaitsta oma positsiooni. Salvestage ise.

Alustage kõikjal. Sa ei pea alustama alguses oma esitlus.

Ajuteadlased teame nüüd, et uusi teadmisi tulevad sellistel hetkedel. “Aha!” Praegu me sageli kogemus on kaasas “gamma naastrehvid” -a ootamatu välk gamma-laine tegevuse üle neokorteksist, aju loovust keskus. Need gamma naelu juhtuda juhuslikult, tavaliselt siis, kui “lasta minna” probleemi ja lihtsalt vaba-assotsieerunud ümber. [21] See, kuidas kiire ajurünnaku tööd. Kõigi suur teabe kogumise sa tegid juba oma aju on küps sünteesida ja saada oma parimad ideed välja-täpselt, mida sa vajad, et toetada oma eesmärki.

Tema uus esitlus, Tad valis kirjutada ideid kiiresti Post-it märkmepaberid. Selle eeliseks lähenemine on see, et ta võiks rühm ja korraldada märgib, kui ta valmis ajurünnakud. Vaata Tad märkmed järgmisel lehel.

 

Nüüd Tad töö oli anda neid ideid mõned struktuuri.

Esiteks ta neid ellu loogiline rühmade ja andis silt igale rühmale.

Siis ta korraldas ideid iga rühma mõista tundus loogiline teda: alustada andmete ütle, kuidas ta sai andmed ja seejärel selgitada andmeid (vt tema lõplik et järgmisel leheküljel).

Viimaks Tad oli tema ideid organiseeritud ja tal kulus vaid umbes poole tunni seda tööd. Kuigi andmed olid tehnilised, esitlus oleks lihtne: Tema uus võidusõidu ülikond oli kiirem kui ükski teine ​​ülikond, ta võib osutuda see oli

 

kiiremini ja ta võiks öelda, miks see oli kiirem. See oli kõik tema kuulajad vaja suunata oma paradigma. Midagi rohkem ainult risustada oma ajusid, porine mõju andmete ja lükata otsuse.

Proovi seda ise. Brainstorm oma ideid ja siis neid rühmitada. Kus sa näed ühenduste seas oma ideid? Shoot mitte rohkem kui kolme põhigruppi, siis korraldada ideed, et igas rühmas. Need rühmad muutuvad põhiteemad esitluse.

Kolm tema Charm
Miks Tad tulla kolme rühma ideid? Miks mitte neli või viis või kuus?

Sest ta on tark. Ta teab võimu “kolm”. Psühholoogid on leidnud, et kui sa üritad veenda kedagi, kolm väited on veenev, kaks on sageli ei piisa, kuid neli on liiga palju. Professorid Suzanne B. Shu ja Kurt A. Carlson ütleme, “Rohkem väited on parem kuni neljanda väite, mille ajal [kuulajad] vaata kõiki väiteid skeptiliselt.” Teadlased helistada Selle efekti “võlu kolm” ja kahtlustate, et see on midagi pistmist, kui palju keskmine inimene saab hakkama ka lühiajaline mälu. [22]

Muidugi, suur suhtlejad on alati teada võlu kolm; sellepärast nad esinevad sageli kolm ideed, kolm peamist aspekti, või kolm, et põhjendada väidet. Lincoln rääkis “valitsus rahva, rahvas, ja inimestele.” Prantsuse rääkida “vabadus, võrdsus ja vendlus.” Caesar ütles: “Ma tulin, nägin ma vallutanud.” (Teate me lihtsalt andis kolm näidet.)

“Keegi ei mäleta enam kui kolm punkti.”

-Philip Crosby

Lood, laulud ja naljad on täis kolmekesi ( “Kolm poisid kõndida baar …”). Loodusteadlane Diane Ackerman peegeldab selle muster: “Me oleme nii armunud mustrid, et me kinnisideeks luua oma, sageli kolmekesi, nagu hommikul, keskpäeval ja õhtul; Macbeth kolm imelik õed; Kolme targad; Tähelepanu, valmis olla, minna; Sonata on kolmeosaline vorm; džinn on andmise kolm soovi; väike, keskmine ja suur; ABCs; Goldilocks ja kolm karu; kolm väikest sead; ja nii edasi. Kolm tundub olevat meie muster valik. “[23]

Pea meeles, me ütlesime oma esitluse koosneb kolmest osast; intro, keha ja järeldust. Nüüd on teil kolm põhipunkti kehas, et toetada oma eesmärki. Nüüd saad otsustada, millises järjekorras panna neid.

Kolmekordne S valemiga
Kuidas peaks esitama oma punkte?

Me teame, et inimesed mäletavad esimene ja viimane, mida nad kuulda. Samuti pidage meeles, korduvad teavet. Põhimõte on lihtne: Tee oma punkti esimene ja viimane-kordamine aitab inimesed mäletavad ja mõista.

Me kõik teame, et mälu on lekkiv, et me mäletame vaid killud, mida kuuleme, ja et palju sellest, mida me arvame, me mäletame on vale. Psühholoogid ütlevad, “tajust mälu on palju võimalusi teabe valesti kodeeritud” [24] -in Teisisõnu, publik lihtsalt ei saa seda õigust, kui te kärpima oma võimalusi valesti teile.

See tähendab, öeldes esimene, mida sa tahad inimesi meeles pidada-ja korrates seda viimast. See annab põhipunktid rõhku. Sa peaksid ka aeglustada ja rääkida selgelt, kui sa pakkuda põhipunktid. Vastavalt CUNY professor ja ekspert digitaalse side Cathy Davidson, “Kui sa tutvustada toodet alguses kaubanduslik ja kui sa pakkuda puänt lõpus oma diktsioon on palju aeglasem ja teie sõnad on hoolikalt e-nunn-ci -a-ted. “[25]

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.