SVILUPPARE PUNTI CHIAVE DI FORZAUna volta che hai

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

“מה אני אומר?” זה תמיד שאלה טובה, כשאתם מתכננים מצגת. ייתכן שתהיה הודעה ברמה העליונה גדולה בראש, רעיון גדול לשתף, אבל מה אתה בעצם אומר?

הדרך הטובה ביותר לפתח את התוכן עבור גוף המצגת היא רעיון מבריק זה. זכור, אתה כבר למדת הרבה על ידי ניתוח הקהל, לחשוב על מה שהם צריכים לדעת, כמו גם שאלות שהם עשויים לשאול, אז יש לך הרבה מתערבלים תוכן בראשכם. עכשיו אנחנו רק צריכים להוציא את זה ולקבל את זה מסודר.

ישנם שלושה חלקים מצגת אפקטיבית: המבוא, הגוף, ואת המסקנה. אנחנו מתחילים עם הגוף כדי לקבל נק’ המשכנעות המפתח ביותר שלנו החוצה ראשון. זה יהיה אז להדריך אותנו ליצור היכרות מאוד חזקה מסקנה.

הנה כמה שיטות סיעור מוחות כדי לנסות:

קבל את כל המחשבות מהראש שלך על פוסט-שלה, להקיש את זה על המקלדת, או להשתמש האגודלים על הסמארטפון-מה שלך נוח ביותר עבורך.

דבר מהר שאתה יכול להקליט את הקול שלך, אז לתמלל אותו.

בואו עם רעיונות רבים ככל שתוכל, מהר ככל שתוכל.

אל תשפטו את הרעיונות שלך. רק להקליט אותם כפי שהם באים. אם אתה מודאג אומר דברים מטומטמים, אתה עלול בסופו של דבר אומר כלום.

תארו לעצמכם שאתם מתלבטים מישהו שחושב שאת מחוץ לבסיס, ויש לך שישים שניות כדי להגן על העמדה שלך. צלם את עצמך.

התחל בכל מקום. אתה לא צריך להתחיל בתחילת המצגת.

מדעני מוח יודעים כעת כי תובנות חדשות לבוא ברגעים כאלה. את “אהה!” ניסיון רגע שאנחנו קרובות מלווה “גמא ספייק” -a הבזק פתאומי של פעילות גמא-גל ברחבי הניאוקורטקס, מרכז היצירתיות של המוח. קוצים גמא אלה לקרות באקראי, בדרך כלל כאשר אתה “להרפות” של הבעיה רק ​​אסוציאציות חופשיות סביבו. [21] ככה עובד מוחות מהירים. עם כל המידע הגדול איסוף שעשית כבר, המוח שלך הוא בשלים כדי לסנתז ולקבל הרעיונות הטובים ביותר שלך מחוץ בדיוק מה שאתה צריך כדי לתמוך במטרה שלכם.

לקבלת המצגת החדשה שלו, טד בחר רעיונות כתיבה במהירות על הפתקים. היתרון של גישה זו הוא כי הוא יכול קבוצה ולסדר את ההערות כשהוא המוחות מוגמרים. ראה הערות של טד בעמוד הבא.

 

עכשיו התפקיד של טד היה לתת רעיונות אלה כמה מבנה.

ראשית, הוא לשים אותם לקבוצות הגיוניות ונתן תווית לכל קבוצה.

ואז הוא סידר את הרעיונות בכל קבוצה בצו כי נראה הגיוני לו: נתחיל עם הנתונים, לספר איך הוא קיבל את הנתונים, ולאחר מכן להסביר את הנתונים (ראה צו סופי שלו בעמוד הבא).

לבסוף לטד היה מאורגנים רעיונותיו, וזה לקח לו רק חצי שעה לעשות את העבודה הזאת. למרות הפרטים היו טכניים, ההצגה תהיה פשוט: חליפת המירוץ החדשה שלו הייתה מהירה יותר מאשר כל תביעה אחרת, הוא יכול להוכיח את זה היה

 

מהר, והוא יכול להגיד לך למה זה היה מהיר. זה היה כל שומעיו צריך שינוי הפרדיגמה שלהם. דבר נוסף עלול רק להעמיס את מוחם, מעביר את ההשפעה של הנתונים, וכן לדחות את החלטה.

נסה זאת בעצמך. Brainstorm רעיונות משלך ולאחר מכן לקבץ אותם. איפה אתה רואה את הקשרים בין הרעיונות שלך? תירה עבור לא יותר משלוש קבוצות עיקריות, ואז לארגן את הרעיונות כדי בתוך כל קבוצה. קבוצות אלה יהפכו את הנושאים המרכזיים של המצגת.

Charm של שלושה
מדוע טד לבוא עם שלוש קבוצות של רעיונות? למה לא ארבע או חמש או שש?

בגלל שהוא חכם. הוא יודע את כוחו של “שלוש”. פסיכולוגים גילו כי, כאשר אתה מנסה לשכנע מישהו, שלוש טענות משכנעות, שני הם בדרך כלל לא מספיק, אבל ארבעה יותר מדי. הפרופסורים סוזן ב שו וקורט א קרלסון למשל, “טענות נוספות טובים עד התביעה הרביעי, שבו הזמן [המאזינים] לראות את כל הטענות בספקנות.” החוקרים קוראים את האפקט הזה את “הקסם של שלוש,” ו חושדים שיש משהו לעשות עם כמה האדם הממוצע יכול להתמודד בזיכרון לטווח קצר. [22]

כמובן, בתקשורת נהדרת שתמיד ידעה על הקסם של שלוש; זו הסיבה שהם לעתים קרובות נוכחים שלושה רעיונות, שלוש נקודות עיקריות, או שלושה ממצאים כדי לבסס טענה. לינקולן דיבר על “ממשלה של העם, על ידי העם, למען העם.” הצרפתים מדברים על “חירות, שוויון ואחווה.” קיסר אמר, “באתי, ראיתי, כבשתי.” (שים לב שאנחנו פשוט נתנו לך שלוש דוגמאות.)

“אף אחד לא יכול לזכור יותר משלוש נקודות.”

-Philip קרוסבי

סיפורים, שירים, בדיחות מלאים בשלשות ( “בחורים שלושה נכנסים לבר …”). חוקר הטבע דיאן אקרמן משקף על הדפוס הזה: “אנחנו כל כך מאוהב דפוסים שאנחנו אובססיבי ליצור בעצמנו, לעתים קרובות שלישיות, כמו בבוקר, בצהריים ובערב; אחיות המוזרות השלוש של המקבת; שלושת הגברים החכמים; היכון הכן צא; סונטה של ​​טופס שלושה חלקים; הג’יני מקדישה שלוש משאלות; קטן, בינוני וגדול; עקרונות; זהבה ושלושת הדובים; שלושת החזירים הקטנים; וכן הלאה. שלושה נראה שיש כאן שיטה של ​​בחירה שלנו.”[23]

זכור, אמרנו את המצגת היא בשלושה חלקים; ההקדמה, הגוף, ואת המסקנה. אז עכשיו, יש לך שלוש נקודות מפתח בגוף כדי לתמוך במטרה שלכם. עכשיו תחליט מה כדי לשים אותם.

פורמולה Triple S
איך כדאי להציג את הנקודות שלך?

אנחנו יודעים שאנשים זוכרים את הדברים הראשונים ואחרונים שהם שומעים. הם גם זוכרים מידע חוזר. העיקרון הוא פשוט: את המיקום שלך ראשונה והאחרונה-החזרה תעזור לאנשים לזכור ולהבין את זה.

כולנו יודעים כי הזיכרון הוא דולף, כי אנחנו זוכרים רק פיסות של מה שאנחנו שומעים, וכי הרבה מה שאנו חושבים שאנו זוכרים הוא טועה. פסיכולוגים אומרים, “מנקודת התפיסה לזיכרון ישנן הזדמנויות רבות עבור מידע להיות מקודד בצורה לא נכונה” [24] -in במילים אחרות, הקהל פשוט לא תקבל את זה כמו שצריך, אלא אם כן אתה לקצץ את ההזדמנויות שלהן אותך שלא כהלכה.

זה אומר אומר ראשון מה אתה רוצה שאנשים יזכרו-וחזרה זה אחרון. זה נותן את הדגש על הנקודות החשובות. כמו כן כדאי להאט ולדבר בבירור כשתמסור את נקודות המפתח. לדברי פרופסור ומומחה CUNY בתקשורת ספרתית קאתי דוידסון, “כשמכניסים את המוצר בתחילת המסחרי כשתמסור את שורת המחץ בסוף, דיקציה שלך היא הרבה יותר איטית המילים שלך הם e-נזירה-CI בזהירות -a-טד.”[25]

אתה צריך להצהיר בכל נקודת המפתח, לתמוך בו, ולסכם אותו. אנו קוראים כי פורמולה S Triple.

איזו משתי הדוגמאות הללו הוא קל יותר להבין?

דוגמא 1:
“הרוכסנים והתפרים ממוקמים להעלות הגורם החדיר בכ 2 ליטר למ’ בריבוע לשנייה. בנוסף, התביעה היא גוצה מעט בגלל מדידות כוח רגישות גודל חליפה לעשות הבדל של כ 7 אחוזי גרר אווירודינמי, כמו שקופית זו מצביעה. By undersizing נוכל לשפר חדירות ידי לפחות 2 ליטר ואולי יותר. אבל פריצת הדרך האמיתית היא מבנה כריש מרקם, גומות חן-לסרוג. תחת מיקרוסקופ אלקטרוני במנהרת רוח מבנה זה מופיע לאפשר כ 7 ליטר של חדירות נוספות מעל קורס Glide 250 מטר.”

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.