SVILUPPARE PUNTI CHIAVE DI FORZAUna volta che hai

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

Voorbeeld 1:
“Die ritssluiters en nate geplaas om die deurlaatbaarheid faktor in te samel met sowat 2 liter per meter kwadraat per sekonde. Daarbenewens is die pak effens ondermaatse omdat krag metings is sensitief vir pak grootte en maak ‘n verskil van ongeveer 7 persent in aerodinamiese sleep, aangesien dit skyfie dui. Deur undersizing kan ons deurlaatbaarheid bevorder deur ten minste 2 liter en miskien meer. Maar die werklike deurbraak is ‘n tekstuur, gerimpelde-gebreide haai struktuur. Onder ‘n elektroniese mikroskoop in die windtonnel hierdie struktuur blyk sowat 7 liter bykomende deurlaatbaarheid in staat te stel oor ‘n 250-meter gly natuurlik. ”

Voorbeeld 2:
“Die pak is ontwerp om sowat 11 liter meer deurlaatbaar as ander pas op die mark. Hier is hoe dit breek:

“Ons kry 7 liter van ons deurbraak ontwerp met behulp van tekstuur, gerimpelde-gebreide haai, wat ons bewys met behulp van ‘n elektronmikroskoop in ‘n windtonnel simuleer ‘n 250-meter gly natuurlik.

“Ons kry nog 2 liter deur effens undersizing die pak, wat ook sny sowat 7 persent van die aerodinamiese sleep.

“En ons kry nog 2 liter per meter per sekonde kwadraat deur die herontwerp van die ritsen en nate.

“Dit dra by tot 11 meer liter deurlaatbaarheid as enige ander pak.”

 

Wat het jy opgelet wat verskil tussen die twee weergawes?

Watter een is meer verstaanbaar? Hoekom?

Wat is die doel te som dien?

Hoewel die besonderhede is hoogs tegniese, die meeste van ons kan volg Voorbeeld 2 baie beter as Voorbeeld 1. Die belangrikste punt kom aan die voorkant ( “jy 11 meer liter lug met ons pak”); dan na drie items van ondersteunende data, die opsomming vonnis bande die boog op die pakket.

Kennisgewing op bladsy 71 hoe Tad gebruik die beplanner instrument om hierdie belangrike punt ontwikkel.

Die beginsel hier is eenvoudig: Herhaling van ‘n punt maak dit makliker om te onthou. Deur herhaling sement jy in hul brein die nuwe insig, die “aha!” oomblik dat ‘n paradigma skuif. Professionele oorreders is deeglik bewus van hierdie beginsel; as Malcolm Gladwell sê: “Verstaan ​​wat Nike en Coca-Cola verstaan: dat as hulle kan hul handelsmerke alomteenwoordige-as maak wat hulle kan gips hulle op advertensieborde, op die produk vertoon in kruidenierswinkels, op gerief winkel vensters, aan die kante van die geboue , op T-hemde en baseball caps, op die kappies en die dakke van renmotors, in kleurvolle versprei in tiener tydskrifte-hulle kan hul boodskap onmoontlik om te ignoreer maak. Die geheim is nie misleiding maar herhaling, nie skelm spin maar reguit praat. “[26]

Jou doel is jou boodskap onmoontlik om te ignoreer te maak, om betrokke te raak en reengage die brein van jou luisteraars. Jy dit doen deur te sê, ondersteun, en som elke belangrike punt.

Jy kan hierdie Triple S Formule gebruik in baie kommunikasiesituasies, nie net in ‘n formele aanbieding. Gebruik dit wanneer jou baas vra jou ‘n vraag, as jy reageer in ‘n vergadering, wanneer jy op die telefoon met ‘n kliënt. Die formule help jou luisteraars onthou en verstaan ​​jou punte.

In aanbieding Amita se, het sy haar kopers hulle nooit sou min of meer inventaris as wat hulle nodig het. Sy het met drie punte aan dat die eis ondersteun en gebruik die Triple S Formule om te beplan uit die punte. (Sien hoe die sleutel punte Amita se uit gebreek in die illustrasie wat begin hieronder.)

Amita vertel ‘n oortuigende storie van hoe haar maatskappy verskil van die tipiese vervaardiger-in plaas van probleme veroorsaak vir haar kliënte as die “ander” te doen, is sy hulle oplos. En nou het sy drie sterk ondersteun punte.

Hoe gaan dit met jou aanbieding? Kan jy die beplanner instrument gebruik om vorendag te kom met ‘n sterk ondersteun punte? Kan jy sit dit in die Triple S Formule, as Amita gedoen het?

———

ZHVILLOJË pika të forta KRYESORE
Pasi të keni planifikuar mesazhin tuaj, zhvilluar qëllimin tuaj, dhe për të kuptuar audiencën, ju jeni në gjendje të përcaktojnë mish dhe patate e prezantimit tuaj, me qëllimi juaj gjithmonë duke qenë të zhvendoset njohuritë dhe sjelljen e audiencës suaj.

“Çfarë mund të them?” Kjo është gjithmonë një pyetje e mirë, kur ju jeni duke planifikuar një prezantim. Ju mund të keni një mesazh të madh të nivelit të lartë në mendje, një ide e madhe për të ndarë, por çfarë në të vërtetë ju them?

Mënyra më e mirë për të zhvilluar përmbajtje për trupin e prezantimit tuaj është për ide atë. Mbani mend, ju tashmë mësuar shumë duke analizuar audiencën, duke menduar në lidhje me atë që ata kanë nevojë të dinë, si dhe pyetjet që mund të pyesni, kështu që ju keni një shumë e swirling përmbajtjes rreth në mendjen tuaj. Tani ne vetëm duhet të merrni atë jashtë dhe të merrni atë të organizuar.

Ka tri pjesë në një prezantim efektiv: hyrje, trupin, dhe konkluzioni. Ne fillim me trupin për të marrë më shumë pikat tona kyçe bindëse nga e para. Që pastaj do të na udhëheqë për të krijuar një hyrje shumë të fuqishme dhe përfundim.

Këtu janë disa metoda brainstorming të provoni:

Merrni të gjitha mendimet e nga kokën tuaj në Post-saj, trokitje e lehtë atë në një tastierë, ose përdorin bravo tuaj në smartphone-çfarëdo tuaj më të rehatshme për ju.

Flisni sa më shpejtë që mundeni dhe regjistroni zërin tuaj, atëherë shkruajshe atë.

Të dalë me sa më shumë ide, si ju mund të, aq shpejt sa mundeni.

Mos gjykoni idetë tuaja. Ashtu regjistrojnë ato si ata vijnë. Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me thënë gjëra memec, ju mund të përfundojnë duke thënë se asgjë në të gjitha.

Paramendoni se ju jeni duke debatuar dikë që mendon se ju jeni off bazë, dhe ju keni gjashtëdhjetë sekonda për të mbrojtur pozicionin tuaj. Regjistro veten.

Filloni kudo. Ju nuk duhet të fillojë në fillim të prezantimit tuaj.

Shkencëtarët e trurit tani e dimë se njohuri të reja vijnë në momente si këto. E “aha!” moment ne shpesh përvoja është e shoqëruar nga një “gamma gozhdë”, një blic të papritur të aktivitetit gama-valë nëpër neokorteksit, qendra krijimtarisë të trurit. Këto spikes gama ndodhin në mënyrë të rastësishme, zakonisht kur ju “Le të shkojë” e problemit dhe vetëm të lirë-bashkëpunëtor rreth tij. [21] Kjo është vepra se si të shpejtë brainstorming. Me të gjitha informatat e madhe mbledhjen e keni bërë tashmë, truri juaj është i pjekur për të sintetizuar dhe për të marrë idetë tuaja më të mira jashtë pikërisht ajo që ju duhet për të mbështetur qëllimin tuaj.

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.