Ti sei mai chiesto come funzionano i bodycam di po

TheMummichogblog è un partecipante al Amazon Services LLC Associates programma, un programma di affiliazione pubblicitario progettato per fornire un mezzo per siti per guadagnare tariffe pubblicitarie con la pubblicità e il link al amazon.com. Amazon, il logo di Amazon, AmazonSupply, e il logo AmazonSupply sono marchi di Amazon.com, Inc. o delle sue affiliate.

Резултатите се, несомнено, не се постигнати преку ноќ. Всушност, во текот на изминатите месеци, владата инвестираше речиси 5 милиони евра во нови иницијативи, фокусирајќи се на посебна полициска услуга, наместо конвенционалните дисциплински сили што ги направивме навикнати како луѓе и земја.

Видовме големи внатрешни движења во рамките на силата, соработката во континуиран професионален развој со студии на Универзитетот во Малта и тековниот проект за полициско работење во заедницата.

Но, можеби еден од најпознатите значајни случувања е воведувањето на телевизорите за полициските униформи, со инвестиција од околу 1 милион евра. Првиот од ваков вид, овој проект ја извршува силата за да стане потранспарентна и одговорна во своето работење.

Со сите системи и опрема во место, телекомите сега се користат од секој оперативен полициски службеник. Една од нејзините главни карактеристики е тоа што уредот се активира на инстантен начин откако има контакт со јавноста.

Кои се придобивките од телесците?

Во прилог на зајакнување на концептите на одговорност и авторитет, овие телесни мантили обезбедуваат различни други придобивки, кои го вклучуваат следново:

Наводите за лоша полициска работа треба да се намалат поради тешкотиите што се обезбедуваат;
Истрагите ќе се зајакнат со аудио-визуелни докази, вклучувајќи ги и критичните моменти како кога полициските службеници треба да дејствуваат на извештаи за семејно насилство;
Поголема ефикасност во судскиот процес;
Подобрена интеракција помеѓу јавноста и полицијата;
Зајакнување на интерфејсот на полицијата со јавноста;
Достапност на снимки од реални сценарија за подобра полициска обука.
Полициските сили, исто така, воведе внатрешна политика која го прави задолжителна за сите оперативни полициски службеници да го носат телесниот километар веднаш штом известуваат за работа. Затоа, кога полицискиот службеник знае или има причина за потенцијална интеракција со јавноста, особено во случаи на превенција, истрага и откривање на кривични дела, телесците треба да се активираат автоматски.

Како функционираат?

Овие камери имаат голем број на иновативни функции, кои вклучуваат:

Буферинг – Кога камерата е вклучена во режим на настани, тој почнува да снима веднаш на две минути однапред со цел да биде фактички со секое можно сценарио;
Паметни Holsters – Bodycams нудат автоматски функции на полициските службеници во критични моменти, како што е кога постои потреба за употреба на огнено оружје или Tasers. Реално, ако еден службеник се најде во ситуација во која е потребна огнено оружје, префрлувањето на телесната камерка е последното нешто на неговиот ум. Сепак, од клучно значење е да се снимаат овие моменти заради докази и оваа функција гарантира дека камерата автоматски се вклучува.
Повеќе камери-предупредувани камери на сајт – Други паметни функции вклучуваат сензори за автоматизација кои откриваат други телесни материи во областа и автоматски се вклучуваат ако е активиран, затоа помагаат повеќе полициски службеници кои работат заедно во операција.
Bookmark Button – Ова им овозможува на службениците да забележат одреден момент, како на пример кога се појавува алпагација.
Режим во живо – може да се емитува во живо. Оваа функција може да биде особено корисна за време на операциите со висока безбедност, бидејќи обезбедува жива храна за она што се случува на теренот.
Дали сте ги виделе овие телесни маси во акција?

https://thejournal.mt/ever-wonded-how-police-dembercams-work/

———-

Manontany tena ve ianao hoe ahoana no fomba fiasan’ny bodyscams polisy?

Ny herin’ny Polisy Malta dia mandalo ‘paikady fanovana’ ao anatin’ny ezaka manavao ny anjara toerany sy ny asany. Ny asa be atao ao anaty hery dia manaporofo fa mahavokatra, ary hita taratra ihany koa amin’ny fitomboan’ny fitokisan’ny besinimaro, mitombo ny 54% ka hatramin’ny 58%, araka ny nohamafisin’ny fanadihadiana Eurobarometer vao haingana. Ity fanadihadiana ity ihany koa dia naneho ny fihenan’ny 8%, avy amin’ny 38% ka hatramin’ny 30%, amin’ireo tsy manana fitokisana amin’ny hery.

Ny valiny dia, tsy isalasalana fa tsy tratry ny alina. Raha ny marina, nandritra ny volana vitsivitsy izay, ny governemanta dia namatsy saika 5 tapitrisa tamin’ny hetsika vaovao, ary nifantoka tamin’ny politikam-panompoana ara-dalàna kokoa, fa tsy ny hery mifidy mahazatra izay nanjary firenena sy firenena mahazatra.

Nahita fivoarana anatiny lehibe tao anatin’ny hery izahay, ny fiaraha-miasa amin’ny fampandrosoana matihanina mitohy amin’ny fandalinana ao amin’ny University of Malta, ary ny tetik’asa politsika mitohy.

Fa angamba ny iray amin’ireo fivoarana lehibe indrindra dia ny fampidirana ny bodycams amin’ny fanamiana polisy, miaraka amin’ny fampiasam-bola manodidina ny 1 tapitrisa eo ho eo. Ny voalohany amin’ny karazany, ity tetik’asa ity dia manolo-tena ho lasa mangarahara sy tompon’andraikitra bebe kokoa amin’ny asany.

Miaraka amin’ny rafitra sy fitaovana rehetra eo amin’ny toerany, ny vatana dia ampiasain’ny polisy rehetra miasa. Ny iray amin’ireo endri-javatra lehibe indrindra dia ny fampandehanana ny fitaovana amin’ny fomba fohy dia misy ifandraisany amin’ny vahoaka.

Inona avy ny tombontsoan’ny bodycams?

Ho fanampin’ny fanamafisana ny foto-kevitra momba ny fandraisana andraikitra sy ny fahefana, ireo vatana ireo dia manome tombony hafa maro hafa, izay misy ireto manaraka ireto:

Ny fiampangana momba ny poljoko ratsy dia tokony hihena noho ny porofo mafy nomena;
Ny fanadihadiana dia hanamafisana amin’ny porofo an-tsoratra, anisan’izany ny fotoana kritika toy ny hoe ny mpitandro ny filaminana dia mila mihetsika amin’ny tatitra momba ny herisetra an-tokantrano;
Fahombiazana bebe kokoa amin’ny fizotran’ny fitsarana;
Nanatsara ny fifaneraserana teo amin’ny besinimaro sy ny polisy;
Fanamafisana ny fampidirana ataon’ny polisy amin’ny besinimaro;
Ny fisian’ny fakana sary momba ny toe-javatra tena misy ho an’ny fiofanana tsara kokoa.
Ny mpitandro ny filaminana ihany koa dia nampiditra ny politika anatiny izay mahatonga azy ho voatery ho an’ny mpitandro filaminana rehetra mba hitafy ny vatana raha vantany vao mitatitra ny asa izy ireo. Noho izany, rehefa fantatry ny polisy na manana antony hifaneraserana amin’ny vahoaka, indrindra amin’ny tranga fisorohana, fanadihadiana, ary fanaraha-maso ny heloka bevava, ny bodycams dia tokony ho mandeha ho azy.

Ahoana no fomba fiasan’izy ireo?

Ireo fakan-tsary ireo dia manana endri-javatra manavao, izay misy:

Fangatahana – Rehefa mifamadika amin’ny maody hetsika ny fakantsary, dia mirakitra an-tsoratra avy hatrany amin’ny roa minitra mialoha mba hiseho amin’ny toe-javatra rehetra azo atao amin’ny toe-javatra rehetra azo atao.
Smart Holsters – Ny bodycams dia manolotra endri-javatra automatique amin’ny polisy amin’ny fotoana kritika, toy ny rehefa misy ny filàna fitaovam-piadiana na tasers. Raha ny tena izy, raha ny manampahefana iray dia mahita ny tenany amin’ny toe-javatra iray izay ilana basy iray, ny fitodiana amin’ny vatana dia ny zavatra farany ao an-tsainy. Na izany aza dia zava-dehibe ny firaketana an-tsoratra ireo fotoana ireo noho ny porofo ary io fampiasa io dia miantoka fa ny fakan-tsary dia mihodina mandeha ho azy.
Ny fakan-tsary mampitolagaga amin’ny vatana – ny endri-javatra Smart hafa dia misy ny sensor automat izay mahita bodyscams hafa ao amin’ny faritra ary mihodina ho azy raha mihetsika ny olona iray, noho izany dia manampy ny polisy miara-miasa amin’ny asa iray.
Bokotra Bookmark – Izany dia mamela ny tompon’andraikitra hanamarika fotoana iray manokana, toy ny rehefa misy ny fanovana.
Modely mivantana mivantana – azo alefa mivantana. Ity fampiasa ity dia mety hanampy indrindra mandritra ny asa fiarovana avo lenta satria manome sakafo velona ny zava-mitranga amin’ny tany.
Hitanao ve ireo vatana ireo?

Amazon e il logo di Amazon sono marchi di Amazon.com, Inc., o delle sue affiliate.